ÜRÜNLER
CN 8211 - Endüstriyel Tip Arabalı Kurutma Fırınları

CN 8211 Arabalı Kot Kurutma Fırını, Sandviç tip demonte panellerden oluşmaktadır. Paneller arasında izolasyon olarak 60 kg/m3 kaya yünü ve camyünü kullanılmaktadır.

Fırının türüne göre ısıtma ünitesi seçilerek fırının arka kısmına monte edilmektedir. Fırında gazlı veya mazotlu ısıtma tercih edildiği taktirde, ısıtma ünitesi paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Yanma odası fırının içinde ayrı tutulduğundan, herhangi bir şekilde fırın içine, alev, kurum, pislik, v.s gelmemekte ve pantolonlar üzerinde iz oluşmamaktadır. Fırının iç kısmında istenilen sıcak havayı homojen olarak dağıtan hava kanalı ve üfleme menfezleri mevcuttur. Fırın normal zeminde rahatlıkla kullanılabilmekte ve fırın tabandaki kanallar zeminde yürüyen arabanın içeriği rahatlıkla girmesine olanak sağlanmaktadır. Fırın ilk çalıştırmada istenilen sıcaklıCa (ortalama 160° C) 25 - 30 dk içerisinde ulaşmaktadır.

Fırının her kösesinde sıcaklık maksimum 3° C değişir ve ayarlanan sıcaklığa ulaştığında otomatik sıcaklık kısıtlayıcı devreye girerek fırının sıcaklığını sabit tutar. Böylece fırında en uygun çalışma şartları elde edilir.

© 2017 DANIŞ Makina Turizm San. ve Tic Ltd.Şti