ÜRÜNLER
CN 8210 U Dönüşlü Otomatik Kurutma Fırını

CN 8210 Otomatik Kot Kurutma Fırını, isletmenin is akışı veya yerleşim planına göre "U Dönüşlü" ya da "Tünel Tip" olarak seçilir. Fırınlarda termoblok (ısıtma ünitesi) fırının yan tarafında ayrı bir bölüm olarak imal edilir. Termoblok ünitesinde kullanılan oransal brülör sayesinde, sistemde minimum enerji harcanır.

Isıtma Ünitesi paslanmaz çelikten imal edilerek uzun yıllar sorunsuz olarak çalışma imkanı sağlar. Fırında hava kanalları tabandadır. Konveyöre asılan pantolonlar fırının her noktasından geçeceği için, pantolonlar arasında hiçbir fark oluşmaz. Fırın içerisinde farklı noktalardan alınan ölçümler, kontrol panosuna aktarılır. Kontrol panosu bu sıcaklıkların ortalamasını alarak brülörü devreye sokar ve çıkarır. Aynı zamanda bu sıcaklıklar kontrol panosu ekranında dijital olarak gösterilir, böylece operatör, fırının her noktasındaki sıcaklığı gözlemleyebilir. Sistemde kullanılan tasıma hattı" Kardan Şaftlı" konveyör sistemi olup, özel olarak dizayn edilmiştir. Konveyor üzerinde hareket eden rulmanlar rahatlıkla çalışmakta olup pantolon asma aralıkları 400mm'dir. Konveyör'ün "Tahrik Sistemi" düşük devirli doğru akım motorlu ve redüktörlü tiptedir.

Konveyör sisteminde zincire hareketi, değişik hızlarda ayarlanan frekans ayar cihazı sağlamaktadır. Konveyörde hız ayarı 0,5m- 3m/dk arasında yapılabilmektedir. Böylece içeride hareket eden pantolonun fırınlanma süresi ayarlanabilmektedir.

© 2017 DANIŞ Makina Turizm San. ve Tic Ltd.Şti